Sosyal Medya

Alışkanlıklarımızın değiştiği ve  bilgi tüketiminin olanca hızla  gerçekleştiği günümüzde en çok merak edilen sorulardan biri “Sosyal Medya Nedir? sorusudur. Herkesin kendine göre yorumladığı ve bir anlam kattığı sosyal medya, genel anlamıyla hayatımızı kolaylaştıran ve hızlandıran öğelerden oluşan bilgi ve içerik platformu diyebiliriz.  Sosyal Medya Nedir? Sorusuna Daha açıklayıcı bir cevap vericek olursak  Sosyal Medya;  en genel anlatımla yeni nesil web teknolojilerinin  getirdiği kullanıcı kolaylığı ve   iletişim hızıyla  yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği  digital platformdur.

Bir çok insanın mobil ve online olduğu digital çağ da  paylaşım ve iletişim sınırı olmadan özgür ve özgün tartışma zemini yaratan Sosyal Medya, kişi ve birey iletişiminin yanında marka ve kurum konumlandırması açısında da son derece önemlidir. Sağladığı etkileşim açısından, eğitim , araştırma ve bilgi sağlama anlamında da kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Transmedia dediğimiz dönüşüm,  “çağımız teknolojisi ile hayatımıza giren digital mecranın, diğer geleneksel mecraların yerini alması” tahmin edilenden daha hızlı olacağa benziyor. Bu dönüşüme ayak uydurabilen kurum/markalar yakaladıkları ivme ile önümüzdeki 10 senenin yatırımını sağlamış olacaklar. Ta ki bu dönüşüm yerini yeni iletişim platformlarına bırakana  kadar.

Şuanda 2 ziyaretçi çevrimiçi
2 ziyaretçi, 0 üye
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 2 de 05:04 am
Bu ay: 7 de 09-03-2020 05:10 pm
Bu yıl: 28 de 05-31-2020 11:16 am
Tüm zamanlar: 38 de 02-22-2018 06:58 pm